Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.07.2013 13:38 - Младост в спринцовка
Автор: ninka8710 Категория: Други   
Прочетен: 1868 Коментари: 0 Гласове:
0



ХИАЛУРОНОВАТА КИСЕЛИНА „ПЛЕТЕ” ГЪСТА МРЕЖА ПОД КОЖАТА И ОПЪВА БРЪЧКИТЕ image ВЕСЕЛИНА МОНЧЕВА 20.11.2010 За 5 минути с 5 години по-млад - лицето опънато и без бръчки, кожата сочна, а овалът - съвършен. Това не е TV реклама, а част от възможностите на хиалуроновата киселина. Стига, разбира се, да не очакваме невъзможното и да не є възлагаме непосилни задачи.

 

Наричат я „молекула на младостта”, защото „изтрива” пораженията на годините. Но донякъде.

 


image   image   image   Инжекцията попълва като пластилин дълбоките бръчки между бузите и носа, моделира скулите, изглажда плисето „пачи крак” около очите. Гелът влиза под кожата като възглавничка, „попива” вода, „набухва” и деликатно опъва лицето, като

 

дава отсрочка на гравитацията

 

„Най-голямото предимство на хиалуроновата киселина е, че не вреди, а попълва бръчките и силно хидратира кожата. Ефектът е бърз и видим. Сякаш лицето се подмладява. Проблемът е, че не може да създаде нов колаген. Затова, щом организмът я „изяде”, всичко се връща към състоянието преди инжекцията. Подобна процедура няма да даде особен ефект, ако кожата е много отпусната и увиснала. След определена възраст хиалуронът не може да замени хирургията”, обяснява специалистът от „Есте клиник” д-р Радина Денкова.

 

Организмът произвежда макар и малки количества хиалуронова киселина молекулата присъства във всички тъкани на тялото - в съединителната тъкан на кожата, в хрущялите, в сърдечната клапа, в ставите и очните ябълки. Тя „работи” като хоросана между тухлите - изгражда колагена, спойката, която държи клетките в стройни редици, крепи тургура и поддържа кожата млада, сочна и еластична.

 

С времето обаче количеството хиалурон, което организмът произвежда, намалява. Организмът постепенно топи и резерва, кожата се сбръчква и увисва. Решението е вълшебната киселина да се вкара под кожата. Това

 

става със съвременните филъри

 

Под епидермиса хиалуроновата киселина прави тънък филм, изтегля влагата от дълбоките резерви на тялото и я напоява отвътре. Тя притежава уникална способност да свързва влагата. Една нейна молекула привлича 100 от тези на водата. Затова я наричат “молекулярна гъба”.

 

Освен че опъва и освежава лицето, хиалуронът не „пуска” водата да се изпари и пази по-дълбоките слоеве от пресушаване. И колкото е по-качествен пълнежът, толкова по-надеждно изпълнява тези функции.

 

Другото условие за успех е да попаднете при майстор. Защото лекарят като художник трябва да извае лицето - да прецени колко от подплънката и точно къде да сложи.

 

„Всяко лице има различни нужди ­ не може да се работи по схема или да направим нещо, което сме видели”, разказва д-р Денкова.

 

Важно е филърът да запълни бръчката на дължина и в дълбочина. Така хем я „изтрива”, хем не стои като „въженце” под кожата и не се вижда. И колкото е по-невидим филърът, толкова е по-желан. Структурата на отделните марки гел е различнa. Най-качествените „плетат” гъста мрежа под кожата. А по-гъстата се задържа по-дълго. Тази особеност обаче се отразява и качва цената.

 

Тя зависи и от това колко ампули са нужни, за да се направи качествена корекция. Обикновено се слагат 2-3, но

 

може да се сложат и 5 ампули

 

„Ако мастната тъкан е стопена, а искаме да оформим и моделираме лицето, като добавим обем, може да се сложат и 6 милилитра хиалуронова киселина. Действително е много, но това количество гел дава моментален ефект. Промяната е видима и става буквално за минути”, обяснява д-р Денкова.

 

Подобна корекция обаче иска майсторство от страна на лекаря, който прави процедурата. Другият риск е, че това количество хиалурон струва доста скъпо, а ефектът се „стопява” след 6 месеца.   ПРЕДИМСТВАТА 1. Организмът познава хиалуроновата киселина, приема я като „свой” продукт и не дава алергична реакция. Дори не се налага тест за алергия. Няма и странични ефекти и не образува грануломи.

 

2. Попадайки в дълбоките слоеве на кожата, тя се включва в обменните процеси и ги стимулира - укрепва колагена и еластина.

 

3. След време хиалуроновата киселина се разгражда. Така, ако човек не е доволен от резултата, няма да повторите процедурата.   НЕДОСТАТЪЦИ 1. Не може да замени лифтинга след напредване на възрастта и силно отпускане на кожата.

 

2. Ефектът от филъра е нетраен. Дори най-качествените  се „стопяват” след 6-8 месеца и процедурата трябва да се повтори.

 

3. Трудно е да се ориентираме в качествените филъри без предварителна подготовка и разговор със специалист.   Боде се не с игла, а с канюла Най-новата техника за поставяне на филърите е не с обичайната игла, а с канюла. „Безболезнено е и не оставя следи от убождане – това е безспорното є предимство пред иглата”, разказва д-р Денкова.

 

Канюлата е всъщност игла от титанова сплав със заоблен край. Така върхът є влиза в тъканите, без да боде, плавно и не наранява. Няма болка, не оставя и следа, след като гелът се инжектира.   Има над 60 вида филъри Хиалуроновата киселина по-лесно от ботокса получава разрешение за употреба. Въпреки това у нас масово се работи с по-евтини продукти, които не са регистрирани. Според вносителите има над 60 разновидности, много от тях са и от Китай.

 

Три са лидерите на пазара на филърите. Френската фирма „Алерган” с „Жувидерм” и „Сърджидерм”, и „Рестилайн”. Третата, която набира скорост, е швейцарската „Теозиал”.

 

Всеки продукт съдържа различно количество хиалуронова киселина. За по-плитки и по-дълбоки бръчки, за по-дълбоко поставяне, за имплантиране върху кост – за правене на скули и други костни подложки. С него може да се оформи овалът на долната челюст. За всяка част на лицето се използва гел с различна гъстота ­ по-плътен, например се слага в дълбоките бръчки около носа, а пък по-рядък, за да попълни пачия крак, обяснява д-р Радина Денкова.

 

Риск има, ако филърът се поставя под окото, за да се намали торбичката. Тогава може да се получи срастване, капсуловане на филъра, защото под окото съединителната тъкан е рехава. Ако инжекцията не се постави върху костта на орбитата, има опасност от усложнения, предупреждават лекари.



Гласувай:
0



Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: ninka8710
Категория: Други
Прочетен: 70481
Постинги: 34
Коментари: 10
Гласове: 29
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930